کراتین

              کراتینه کردن مو

                     معایب . مزایا    

کراتینه درمانی که گاهی اوقات به نام بلواوت برزیلی یا کراتینه برزیلی نیز نامیده می شود، یک روش شیمیایی است که معمولاً در سالن انجام می شود و می تواند موها را تا 6 ماه صاف تر نشان دهد. درخشندگی شدیدی به موها می بخشد و می تواند موخوره را کاهش دهد.

این فرآیند شامل شستن موهایتان می شود، سپس از یک آرایشگر می خواهید این درمان را روی موهای خیس برس بزند، جایی که حدود 30 دقیقه بماند.

برخی از آرایشگران ترجیح می دهند ابتدا موها را با سشوار خشک کنند و این درمان را روی موهای خشک اعمال کنند. سپس موها را در بخش‌های کوچک اتو می‌کنند تا روی درمان مهر و موم شوند.

کل این فرآیند می‌تواند چندین ساعت طول بکشد 

اگر مطمئن نیستید که درمان کراتینه برای شما مناسب است یا خیر، مزایا و معایب را در زیر بسنجید.

مزایای بالقوه درمان کراتینه
بدن به طور طبیعی پروتئین کراتین می‌سازد - این همان چیزی است که مو و ناخن از آن تشکیل شده است.

کراتین موجود در این درمان ها ممکن است از پشم، پر یا شاخ گرفته شود. شامپوها و نرم‌کننده‌های خاصی حاوی کراتین هستند، اما معمولاً بیشترین فواید را از درمان‌های سالنی که توسط یک متخصص انجام می‌شود، به دست خواهید آورد.

مزایای دریافت کراتینه درمانی حرفه ای یا انجام آن در خانه می تواند شامل موارد زیر باشد:

موهای صاف و براق
کراتین سلول‌هایی را که روی هم قرار می‌گیرند و رشته‌های مو را تشکیل می‌دهند صاف می‌کند، که به معنی موهای قابل کنترل‌تر و وز شدن کمتر است. این باعث می شود موهایی که با وز کمی خشک می شوند و ظاهری براق و سالم به آن ها می دهند.

کراتین همچنین می‌تواند با چسباندن موقت موها به هم، ظاهر دو شاخه شده را کاهش دهد.

نتایج طولانی مدت
تا زمانی که با شستشوی مکرر موهای خود از کراتینه درمانی مراقبت می کنید (2 تا 3 بار در هفته کافی است)، کراتینه درمانی شما می تواند تا 6 ماه طول بکشد.

موهای قابل کنترل تر
درمان‌های کراتینه موها را قابل کنترل‌تر می‌کنند، به خصوص اگر موهای شما به‌خصوص وز یا ضخیم باشد.

اگر دائماً موهای خود را با حرارت حالت دهید، متوجه خواهید شد که با درمان کراتینه موهای شما سریعتر خشک می شود. برخی افراد تخمین می زنند که کراتین زمان خشک شدن آنها را بیش از نصف کاهش می دهد.

همچنین ممکن است موهای شما سالم‌تر و قوی‌تر شوند، زیرا می‌توانید آن‌ها را بیشتر با هوا خشک کنید و از آسیب‌های حرارتی محافظت کنید.

رشد مو
کراتین می تواند مو را تقویت و تقویت کند تا به راحتی از بین نرود. این می‌تواند باعث شود که موها سریع‌تر رشد کنند، زیرا نوک موها از هم نمی‌شکنند.

خطرات بالقوه درمان کراتینه
فرمالدئید
بسیاری از درمان‌های کراتینه (اما نه همه) حاوی فرمالدئید هستند که در صورت استنشاق می‌تواند خطرناک باشد.

فرمالدئید چیزی است که موها را صاف تر نشان می دهد.

بر اساس تحقیقات گروه کاری محیط زیست، برخی از شرکت ها در واقع سعی می کنند این واقعیت را پنهان کنند که محصول کراتینه آنها حاوی این ماده شیمیایی است.

جایگزین های فرمالدئید
گزینه های صاف کننده دائمی تر مانند شل کننده ها (که گاهی اوقات صاف کننده ژاپنی نامیده می شود) در واقع با استفاده از ترکیبات آمونیوم تیوگلیکولات و هیدروکسید سدیم، پیوندهای مو را می شکند. این امر نتایج دائمی را به همراه دارد، اما همچنین می‌تواند باعث ایجاد مرحله رشد نامناسب با رشد موهای درمان نشده در ریشه‌ها شود. درمان‌های کراتینه‌ای وجود دارند که بدون فرمالدئید هستند (به جای آن از اسید گلیوکسیلیک استفاده می‌کنند) اما کاملاً مؤثر نیستند.

هزینه
هر درمان می تواند از 1تا3میلیون متغیر باشد. گزینه‌های ارزان‌تری در خانه وجود دارد، اما نتایج به این اندازه دوام نمی‌آورند.

از هزینه حداکثر استفاده را ببرید
درمان کراتینه نباید بیش از سه بار در سال انجام شود، زیرا با گذشت زمان ممکن است به مو آسیب برساند. تابستان، زمانی که موخوره به دلیل رطوبت بیشتر است، معمولاً زمانی است که مردم می‌خواهند آن را انجام دهند.

نگهداری سخته
کمتر شستن موهای خود و اجتناب از شنا کردن ممکن است نگهداری از آن را برای برخی افراد سخت تر کند.

نوع آب روی موهای شما مهم است. شنا در آب های کلردار یا نمک (عمدتاً یک استخر یا اقیانوس) می تواند عمر درمان کراتینه شما را کوتاه کند. همچنین باید روی شامپو و نرم‌کننده‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که فاقد کلرید سدیم و سولفات هستند، زیرا هر دو می‌توانند درمان را از بین ببرند.
صبر کنید تا شستشو شود. شما باید 3 تا 4 روز بعد از درمان کراتینه صبر کنید تا موهایتان خیس شود، بنابراین اگر فردی نیستید که دوست ندارید روز شستشو را حذف کنید، ممکن است این درمان برای شما مناسب نباشد و برخی افراد کپک زدگی را گزارش می کنند. حتی بعد از شستن هم بو کنید
برای همه توصیه نمی شود. همچنین برای زنان باردار توصیه نمی شود.

درمان‌های کراتینه می‌توانند موهای وز و پرپشت را مدیریت کنند.

این درمان باعث صاف شدن کوتیکول مو می شود که به تارها ظاهری براق می بخشد. همچنین می تواند زمان خشک شدن را کاهش دهد.

با این حال، درمان‌ها گران هستند و فرمالدئید موجود در بسیاری از فرمالدئید در صورت استنشاق می‌تواند خطرناک باشد، بنابراین مطمئن شوید که درمان را در یک منطقه با تهویه مناسب انجام می‌دهید یا فرمول‌های بدون فرمالدئید را انتخاب می‌کنید.هیچ مطلبی یافت نشد