آرشيو

طلسم زنان مسلمان برای ورود به مجلس استرالیا شکست

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

طلسم زنان مسلمان برای ورود به مجلس استرالیا شکست
ایالت «نیو ساوت ولز » به مرکزیت شهر سیدنی، پرجمعیت ‌ترین ایالت استرالیا است که مسلمانان با حدود 170 هزار نفر جمعیت، 5 درصد جمعیت این ایالت را تشکیل می‌ دهند . سابقه حضور مسلمانان در قاره استرالیا به ۲۰۰ سال پیش باز می گردد و علی رغم ارتباط محدود مسلمانان این کشور در دهه های گذشته با سایر مسلمانان، حدود ۱٫۷ درصد جمعیت ۲۰ میلیون نفری این کشور را تشکیل می ‌دهند .
طی سالهای اخیر تلاش زیادی توسط مسلمانان برای حضور در نهادهای قانونی و موثر استرالیا رخ داده و اکنون یک مسلمان مقیم استرالیا، اولین زن مسلمانی است که در سمت نماینده مجلس تاکنون به پارلمان استرالیا راه می یابد .دکتر مهرین فاروغی جانشین کیت فائرمن نماینده مجلس اعلای ایالت نیو ساوت ولز استرالیا شده که از سمت خود برای عضویت در مجلس سنای این کشور استعفا داده است. ایالت «نیو ساوت ولز» به مرکزیت شهر سیدنی، پرجمعیت ‌ترین ایالت استرالیا است که مسلمانان با حدود ۱۷۰ هزار نفر جمعیت، ۵ درصد جمعیت این ایالت را تشکیل می‌ دهند. این ایالت محل سکونت بزرگترین جمعیت اسلامی استرالیا محسوب می‌ شود .فاروغی در سال ۱۹۹۲ به همراه خانواده خود از پاکستان به استرالیا مهاجرت کرده و مهندس محیط زیست و فعال در زمینه آموزش و تغییرات اقلیمی است. پیش‌ از فاروغی یک مرد مسلمان بوسنیایی‌تبار نیز به عضویت پارلمان سیدنی غربی درآمده بود که کار خود را در سال ۲۰۱۰ با سوگند خوردن بر قرآن کریم آغاز کرد .
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

شماره بيست و سوم- آذر 1393

شماره بيست و چهارم- دي 1393

شماره بيست و پنجم- بهمن 1393

فراخوان پذیرش مقاله

 
فصلنامه مطالعاتی صیانت از حقوق زنان با رویکرد حقوق و کرامت اسلامی بشر، دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 16051 می باشد. پایگاه های نمایه کننده مجله: نورمگز، مگیران، پرتال جامع علوم انسانی، کتابخانه اسناد ملی، سیویلیکا و ...
 
محورهای كلي مقالات با دو گرایش حقوق زنان و حقوق بشر در اين فصلنامه به اين صورت خواهد بود:
حقوق بشر
حقوق زنان
 حقوق بین الملل
حقوق خصوصی
 حقوق عمومی
حقوق کیفری
 
و سایر موضوعات حقوقی که مرتبط با اهداف و کارکردهای فصلنامه و با گرایش حقوق زنان و حقوق بشر باشد.
پژوهشگران گرامی می توانند مقالات مرتبط خود را از طریق سامانه اینترنتی به آدرس زیر ارسال نمایند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره‌های تماس:  02188800817   02188900837